"Септември" взе точка на "Левски" със задна ножица в края

"Сините" с гръмка издънка на Националния стадион

"Септември" и "Левски" завършиха наравно 2:2 в среща от 18-ия кръг на Първа лига. "Сините" допуснаха късен изравнителен гол в последните секунди на срещата, като негов автор, със задна ножица от границата на наказателното поле, стана Мирослав Будинов.

Така тимът на Славиша Стоянович излезе на второ място във временното класиране с равни точки с вечния си съперник ЦСКА, но с предимство в директните двубои. "Червените" обаче са с мач по-малко - домакинство на лидера "Лудогорец" (44 точки) утре в дербито на кръга.

На Националния стадион резултатът откри Станислав Костов след час игра. Голмайсторът на "Левски" се разписа с глава от около 5-6 метра, като за него това бе 15-о попадение от началото на кампанията.

Играчите на "сините" не успяха да се порадват дълго на преднината си. Само 6 минути по-късно вратарят Божидар Митрев не се намеси добре при един пряк свободен удар и последва разбъркване, при което Байду успя да пусне към Иван Стоянов, който се разписа от около 7-8 метра.

"Левски" излезе отново напред в резултата в 80-ата минута, когато реферът Петко Костадинов отсъди спорна дузпа за фаул на Байду срещу Иван Горанов, а Жерсон Кабрал реализира - 2:1.

Две минути по-късно Фабиано Алвеш от "Септември" си изкара втори жълт картон и остави своя тим с 10 души.

"Септември" обаче попари "Левски" в последните секунди. Мирослав Будинов преодоля Митрев с красива задна ножица от границата на наказателното поле в 94-ата минута. Така домакините се добраха до заслужена точка.

Съставите

"Септември": 21. Георгиев, 6. Бенга, 7. Русев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 11. Тилев, 20. Байду, 19. Гади, 14. Яя Меледже, 16. Николов, 26. Алвеш

"Левски": 21. Митрев, 4. Горанов, 7. Паулиньо, 11. Белмонт, 19. Цветкович, 22. Рейш, 23. Тиам, 26. Кабрал, 28. Яблонски, 29. Костов, 32. Обертан