„Септември” задълбочи кризата в „Дунав”

Тимът на Николай Митов спечели с 1:0 в Русе

„Дунав” допусна осма загуба от началото на шампионата в Първа лига. Русенци отстъпиха с 0:1 срещу гостуващия „Септември”, като продължават да заемат предпоследното място в класирането с актив от 10 точки.

Христофор Хубчев бе близо до гола в 29-ата минута, но стреля неточно от наказателното поле. В 32-ата минута и „Септември” създаде опасност пред вратата на съперника. Крис Гади центрира отдясно, топката попадна в Мартин Тошев, но вратарят Станислав Антонов успя да избие.

Гостите успяха да поведат в резултата в последната минута на първото полувреме. Гади проби отдясно и подаде на Борис Галчев, който изпрати топката в мрежата на Дунав.

Първият удар към една от двете врати през втората част дойде в 60-ата минута. Янко Сандански стреля от далечно разстояние към вратата на домакините, но топката излезе в аут.

В 61-ата минута „Дунав” атакува опасно. Бирсент Карагарен стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря Янко Георгиев.

В последната минута Васил Шопов уцели дясната странична греда и пропусна да донесе точка на домакините.