Серхио Агуеро припадна при 2:4 от Нигерия

Аржентина стана за смях без голямата си звезда Лионел Меси

Нападателят на аржентинския национален отбор Серхио Агуеро беше откаран в болница по време на приятелската среща с Нигерия (2:4) в Краснодар. Голмайсторът на "Манчестър Сити" припаднал в съблекалнята на полувремето. След свестяването си останал в медицинското заведение, за да му бъдат направени пълни изследвания.

Агуеро вкара един от головете, с които аржентинците поведоха с 2:0. След това обаче африканците размазаха съперника, направиха пълен обрат и спечелиха.

Евер Банега откри резултата в 27-ата минута, а девет по-късно Агуеро удвои. Малко преди почивката Келечи Ихеаначо намали за африканците. През втората част Алекс Айоби беше точен два пъти (52-а и 73-а минути), а Брайън Идову оформи изразителната победа за Нигерия.

Аржентинците, които играха без Лионел Меси, отправиха цели 17 удара, но само четири от тях бяха в рамките на вратата. Съперникът бе далеч по-ефективен - 5 точни изстрела от общо 7 и 4 отбелязани попадения.

На 11 ноември Аржентина се наложи с 1:0 над Русия в Москва.