Серхио Агуеро върна "Сити" на върха във Висшата лига

"Гражданите" се наложиха с 2:1 над "Бърнли"

"Манчестър Сити" се наложи над "Бърнли" с 2:1 като гост в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Успехът не дойде лесно за футболистите на Хосеп Гуардиола.

Дийн Марни даде аванс на домакините с гол още в 14-ата минута. Аржентинската звезда на "гражданите" Серхио Агуеро изравни в 37-ата минута.

През второто полувреме "Сити" вдигна оборотите и в 60-ата минута Агуеро вкара своя втори гол. До края на срещата домакините опитаха да изравнят с центрирания от статични положения, но защитата на гостите се справи.

В добавеното време резервата Ашли Барнс отправи коварен удар, но Клаудио Браво показа майсторство и спаси трите точки за "гражданите".

Така възпитаниците на Хосеп Гуардиола се изкачиха на върха в класирането на Висшата лига с актив от 30 точки. Втори с 27 остава "Челси", който ще се изправи срещу "Тотнъм" по-късно днес. "Бърнли" са на 12-то място с 14 точки.