Тъжен финал! Серина Уилямс приключи с "Уимбълдън" след контузия

Седемкратната шампионка изигра само шест гейма

Седемкратната шампионка Серина Уилямс приключи участието си в "Уимбълдън", след като получи контузия в мача срещу Алиаксандра Саснович (Беларус) от първия кръг. Световната №8 изпита болки в бедрото и се оттегли от турнира след едва шест изиграни гейма - при резултат 3:3.

Уилямс спечели първото си подаване, но и Саснович се справи на свой сервис, за да изравни. Впоследствие американката вдигна темпото, проби своята съперничка и затвърди. При 15-15 в четвъртия гейм обаче, Серина се подхлъзна при сервис и усети силна болка в дясното бедро, което бе превързано още преди началото на двубоя.

Уилямс поиска медицинско прекъсване, след което се завърна в игра. Саснович обаче успя да възстанови равенството, а при 15-15 в седмия гейм историята се повтори - ново подхлъзване, като този път Серина падна лошо и взе решение да прекрати участието си.

Носителката на 23 титли от Големия шлем напусна със сълзи на очи под бурните аплодисменти на публиката.