Сестри Стоеви триумфираха в Саарбрюкен

Българките победиха индонезийска двойка за втори път в последните 10 дни

tennis24.bg

Габриела и Стефани Стоеви спечелиха титлата на двойки на турнира по бадминтон в Саарбрюкен, Германия. Надпреварата е от сериите Супер 100, а наградният ѝ фонд възлиза на 75 000 долара.

На финала сестри Стоеви, водачки в схемата, надвиха Ни Кетут Махаведи Истрани и Ризки Амелия Прадипта от Индонезия с 22:20, 15:21, 21:19 за час и 12 минути игра. По този начин те записаха втори успех над тези съпернички в рамките на 10 дни.

Българките спечелиха първата част с 20:18, като успяха да я затворят с третия си геймпойнт.

Индонезийките изравниха играта и поведоха с 11:8 в следващия гейм, след което увеличиха аванса си за крайното 21:15.

Габриела и Стефани започнаха слабо решителната част и изоставаха с 0:4, но се мобилизираха и обърнаха до 11:8 на почивката. Сестри Стоеви спечиха гейма, срещата и титлата, възползвайки се от първия си мачпойнт.