"Севиля" и "Залцбург" не се победиха в зрелище с 4 дузпи до почивката

1:1 на "Рамон Санчес Писхуан"

"Севиля" и гостуващият "Залцбург" завършиха наравно 1:1 в щур мач от първия кръг на група 7 в Шампионската лига. Двубоят ще се запомни с четирите дузпи, отсъдени до почивката, което се случва за първи път от сезон 2003/04. Три от наказателните удари бяха в полза на австрийците, а един за "Севиля".

Домакините завършиха срещата с 10 души заради втори жълт, респективно червен картон на Юсеф Ен Несири в 50'.

На ст. "Рамон Санчес Писхуан" "Залцбург" получи дузпа още в 13', когато Диего Карлос фаулира Карим Адейеми в наказателното поле, но потърпевшият стреля неточно.

За щастие на гостите, само 8 минути по-късно те получиха нов шанс да се разпишат от бялата точка, този път след нарушение на Хесус Навас срещу Адейеми. Зад топката застана Лука Сучич и не сбърка.

След 16 минути реферът Алексей Кулбаков (Беларус) отсъди трета дузпа в полза на австрийците. Фаулиран пак бе Адейеми, но Сучич удари греда и резултатът остана 1:0 за "Залцбург".

Двете пропилени възможности струваха скъпо на австрийците. Три минути преди почивката Максимилиан Вьобер повали Юсеф Ен Несири в наказателното поле, а Иван Ракитич бе точен от бялата точка за 1:1.

През втората част двубоят бе изпълнен с много единоборства и съответно жълти картони, а Ен Несири остави "Севиля" с човек по-малко. Равенството обаче се запази до края.

В късния мач от тази група "Лил" приема "Волфсбург".