"Шахтьор" отново победи "Волфсбург", "червен" любимец с два гола (ВИДЕО)

Украинският гранд е на четвърфинал в Лига Европа

"Шахтьор" Донецк се класира за четвърфиналите на Лига Европа, след като победи "Волфсбург" и в реванша. Украинският гранд спечели с 3:0 на родна земя и продължава напред с общ резултат 5:1.

Тази вечер, на Олимпийския стадион в Киев, и трите попадения за "Шахтьор" паднаха в края на мача. Бившият играч на ЦСКА и любимец на "червените" фенове Жуниор Мораес откри в 89', резервата Манор Соломон покачи на 2:0 в 91', а две минути по-късно Мораес, с второто си попадение в мача, оформи класическия успех за домакините.

Двата тима завършиха срещата с по 10 души. За "Шахтьор" Давид Хочолава бе изгонен в 68', но още в 70' Джон Бруукс от "Волфсбург" си изкара втори жълт картон и численото равенство бе възстановено.

В четвъртфиналната фаза съперник на "Шахтьор" ще бъде победителят от двойката "Айнтрахт" Франкфурт - "Базел". Швейцарският гранд има комфортен аванс преди реванша след успеха с 3:0 в Германия.