"Шалке" с пълен актив след първите два мача в Лига Европа (ВИДЕО)

Германците победиха "Залцбург" с 3:1

"Шалке" надигра "Залцбулг" с 3:1 в мач от груповата фаза на Лига Европа и се изкачи на първо място в групата си.

Немският отбор, който е на последното място в Бундеслигата, откри резултата в 15-ата минута с гол на Леон Горецка.

В началото на второто полувреме защитникът на "Залцбург" Дуйе Чалета Цар си вкара автогол.

Неспирните атаки на "Шалке" се увенчаха с трето попадение във вратата на гостуващия тим. Отбеляза го капитанът Бенедикт Хьоведес. Секунди преди това никой от съдийската бригада не забеляза как топката преминава голлинията след удар на Налдо.

Джонатан Сориано направи загубата на австрийския отбор по-почетна в 72-ата минута.

В класирането в групата водят "Краснодар" и "Шалке" с по 6 точки. "Залцбург" и "Ница" нямат точков актив.