Шест гола и победа за "Ботев" Враца срещу "Локомотив" Пловдив

Дориан Бабунски с два гола за победителите

"Ботев" Враца победи "Локомотив" Пловдив в първи мач от 19-ия кръг на Първа футболна лига. На стадиона в Града под тепетата гостите постигнаха успех с 4:2, а с две попадения се отличи нападателят на врачани Дориан Бабунски.

Футболистът от Северна Македония беше точен още в 10-ата минута, когато получи възможност да изпълни дузпа заради нарушение срещу Красимир Тодоров.

15 минути по-късно резултатът беше изравнен, след като Димитър Илиев прати топката във вратата с глава. Преди края на първото полувреме "Ботев" отново поведе. Юлиан Ненов прехвърли технично вратаря на "Локо" Рейдър.

Резултатът стана 1:3 в началото на втората част. Бабунски отново простреля вратаря на домакините и записа своето 11-то попадение за сезона.

В 56-ата минута националът Георги Минчев реализира след отлично центриране на Бирсент Карагарен, за да намали изоставането на "Локомотив".

Крайното 2:4 оформи Илия Миланов от "Ботев" Враца, който отбеляза 23 минути преди края.

С този успех гостите от Враца се изкачиха до 10-то място с актив от 19 точки. "Локомотив" пък завършва годината на 6-та позиция с 25 пункта.