Шест ледени гола от "Бодьо Глимт" във вратата на "Рома"

Норвежците победиха изненадващо с 6:1

Норвежкият "Бодьо Глимт" нанесе една от най-тежките загуби в кариерата на треньора на "Рома" Жозе Моуриньо. "Вълците" загубиха с 1:6 като гост близо до Полярния кръг в третия си мач от групата в Лигата на конференциите.

Изненадата осигури на домакините място в статистиката на Специалния. Това е вторият случай, в който негов отбор губи с разлика от 5 попадения. До сега само "Барселона" беше успявала по такъв категоричен начин да се наложи над негов тим - победа с 5:0 над "Реал" Мадрид през 2010 г. За първи път в богатата си 21-годишна кариера обаче португалецът вижда как тимът му получава 6 попадения.

"Бодьо Глимт" поведоха в 8-ата минута чрез отлична комбинация между Сондре Фет и голмайстора Ерик Ботием. В 20-ата минута резултатът беше 2:0 - Патрик Берг с мощен изстрел от границата на наказателното поле матира Патрисио.

"Рома" все пак успя да върне един гол до почивката. Карлес Перес получи страхотен дълъг дълъг пас и не сбърка.

И докато мнозинството фенове очакваше преобразени "вълци" през втората част, в "Бодьо" продължаваха своята тактика, която се оказа печеливша.

Подухвани от силния студен норвежки вятър домакините вкараха още 4 попадения. Ерик Ботием оформи хеттрика си и накара футболистите на "Рома" да вадят топката от вратата си още два пъти. Ола Солбакен и Амал Пелегрино също вкараха за крайното 6:1.

В групата на "Бодьо Глимт" и "Рома" са още ЦСКА и "Зоря" Луганск, които играят в София.

В момента норвежците водят със 7 точки, а "Рома" са втори с 6. Преди мача срещу "Зоря" (0 точка), ЦСКА има 1 в актива си.