Шоу с четири гола на Меси качи "Барса" на първото място

Най-убедителната победа на каталунците през сезона

Лионел Меси се развихри и отбеляза четири гола при победата на "Барселона" с 5:0 над "Ейбар" в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Аржентинецът бе точен в 14-ата, 37-ата, 40-ата и 87-ата минути. Новият нападател на каталунците Мартин Брейтуейт се включи от резервната скамейка и асистира за последния гол на Меси.

С този успех "блаугранас" се изкачиха временно на върха в класирането. По-късно тази вечер "Реал" Мадрид гостува на "Леванте", а при победа ще си върне лидерската позиция.

Това е най-убедителната победа на "Барселона" през сезона и четвърта поредна в испанското първенство. Каталунците запазиха суха мрежа за първи път от 19 януари, след като в последните си четири мача бяха допуснали шест гола.

С четирите си попадения във вратата на "Ейбар" Меси вече има 18 гола в Ла Лига и се утвърди начело в голмайсторската листа. Той води с пет попадения пред Карим Бензема от "Реал".