Швеция разгроми Мексико и е на 1/8-финал (ГАЛЕРИЯ)

Тре кронур спечели с 3:0

Швеция е на 1/8-финал на световното първенство по футбол. Тре кронур победи Мексико с 3:0 и спечели шеста група. Напред продължават и "ацтеките", които са в топ 16 след шокираща загуба на световния шампион Германия от Южна Корея с 0:2.

Скандинавският отбор наложи натиск с първия съдийски сигнал. Още във 2-ата минута шведите пропуснаха добра възможност, тъй като Андреас Гранквист не успя да засече топката в мрежата.

Малко по-късно вратарят на Мексико Гилермо Очоа пипна топката извън наказателното поле, въпреки че не излезе от него, и съдията отсъди фаул. Емил Форсберг отправи хубав удар, на Очоа се намеси отлично.

"Ацтеките" организираха отлична бърза атака в 18-ата минута. Ирвинг Лосано намери Карлос Вела на добра позиция, а след удара топката мина покрай дясната греда.

След половин час игра шведите поискаха дузпа за игра с ръка на Хавиер Ернандес в наказателното поле. След намесата на VAR, съдията прецени, че няма нарушение.

Тре кронур откри резултата чрез Лудвиг Аугустинсон в 50-ата минута, а в 62-ата минута вече водеше с 2:0, след като Гранквист вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Ектор Морено

В 74-ата минута Едсон Алварес си отбеляза автогол при опит за изчистване и Швеция оформи крайното 3:0.