Швейцария е на 1/8-финал в Русия (ГАЛЕРИЯ)

"Кръстоносците" завършиха 2:2 с Коста Рика

Швейцария си осигури място на 1/8-финалите на световното първенство по футбол в Русия. "Кръстоносците" направиха 2:2 с Коста Рика и така завършиха на второ място в шеста група, която бе спечелена от Бразилия

За място в топ 8 на Мондиал 2018 Швейцария ще се изправи срещу Швеция.
До 4-ата минута швейцарците вече претендираха за две дузпи, но реферът подмина ситуациите. Последваха две греди на костариканците, които учудващо бяха по-агресивния отбор в началните минути.
Противно на показаното през първите 30 минути, "кръстоносците" поведоха с 1:0 след гол на Блерим Джемайли. В 33-ата минута халфът на "Болоня" бе близо до втори гол, но този път ударът му бе блокиран.
В 56-ата минута Коста Рика изравни след гол на Кендъл Уoтсън. Две минути преди края на редовното време Швейцария нанесе втория си удар за 2:1 след попадение на Йосип Дръмич.
Радостта на европейския тим обаче бе твърде кратка, защото точно преди края на мача костариканците изравниха за 2:2 след автогол на вратаря Ян Зомер.