Силно начало за Димитров на "Ю Ес Оупън"

Българинът преодоля испанския си съперник в три сета

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на "Ю Ес Оупън". Той победи с 6:2, 6:4, 7:6 Иниго Сервантес (Испания) за два часа и 15 минути. Следващият съперник на 22-я в схемата българин ще бъде французинът Жереми Шарди.

Григор започна уверено двубоя и набързо спечели първите четири гейма. Това доведе до леко отпускане в неговата игра, което позволи на Сервантес да направи пробив и да вземе първия си гейм за 1:4, след което спечели и подаването си и намали на 2:4. Българинът се мотивира и взе следващите два гейма - 6:2.

Втората част бе по-оспорвана. И двамата печелеха подаванията си до 4:4, след което Димитров се възползва от неразчетено излизане на мрежата на съперника и излезе напред с 5:4, а впоследствие спечели и втория сет в мача.

В третата част двамата тенисисти продължиха да показват добра игра на сервис и се стигна до решителен тайбрек. В него класата на Димитров си каза думата и българинът се поздрави с крайния успех в двубоя.