Силно начало за Германия на Евро 2016

Световните шампиони победиха Украйна с 2:0

Световният шампион Германия започна по страхотен начин участието си на Евро 2016, побеждавайки Украйна с 2:0.

Головете за немците вкараха Шкодран Мустафи в 19-ата минута и Бастиан Швайнщайгер в добавеното време на мача.

Отборът на Украйна започна по-активно мача и в 5-ата минута страхотен удар на Йевхен Коноплянка от далечно разстояние бе отразен от вратаря и капитан на Германия Мануел Нойер.

Първата добра възможност за немците дойде в 12-ата минута. Дракслер центрира към далечната греда, Мюлер свали с глава, но Хектор не успя да намери добре топката с неудобния си десен крак.

В 19-ата минута тимът на Йоахим Льов откри резултата в мача след гол на Шкодран Мустафи, който засече с глава центриране от пряк свободен удар на футболиста на Реал (Мадрид) Тони Кроос. За Мустафи това бе първи гол с националната фланелка.

В 27-ата минута Нойер отново се намеси решително, спасявайки удар с глава на Хачериди.

Страхотен шанс за Украйна в 36-ата минута. Ярмоленко изведе брилянтно Коваленко, който преодоля вратаря, но Боатенг успя да изчисти топката в последния момент и да предотврати изравняване.

Само 2 минути по-късно обаче топката влезе в немската врата, но гола бе отменен поради засада.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при 1:0 за Германия.

През второто полувреме ролите се размениха и този път световните шампиони стартираха по-уверено.

В 61-ата минута украинския вратар Пятов показа класа, спасявайки силен удар на Сами Кедира.

Немският тим продължи да атакува съперника, притискайки го в собствената му половина.

В 75-ата минута Марио Гьотце намери Томас Мюлер, който стреля от 22 метра, но Пятов изби в корнер.

В 87-ата минута Йозил имаше страхотна възможност да реши всичко в мача, но стражът на Украйна отново опази вратата си. Последва контраатака, при която само навременната намеса на Боатенг предотврати попадането на топката във вратата на Германия.

В последните минути на срещата украинците се активизираха, но мечтите им за нещо повече в мача бързо се изпариха. При светкавична контраатака влезлият като резерва Бастиан Швайнщайгер показа, че има какво още да даде на своя национален отбор и отбеляза гол за 2:0.

По този начин Германия стартира с победа от 2:0 срещу Украйна в първия си мач на Евро 2016 във Франция.