"Сити" измъкна само точка след задна ножица на "Уест Хем"

Изпълнението на Михаел Антонио претендира за Гол на кръга

"Манчестър Сити" спечели само точка от гостуването си на "Уест Хем" в среща от 6-ия кръг на английската Висша лига. Срещата завърши 1:1.

"Чуковете" започнаха мача настървено и атаките им дадоха плод в 18-ата минута. Михаел Антонио прати топката във вратата на "гражданите" след центриране на Куфал и атрактивна задна ножица. Изпълнението покрива всички критерии, за да бъде обявено за Гол на кръга!

След него и двата тима се мобилизираха. Домакините се бранеха изкусно, докато фаворитите в светлосиньо така и не успяваха да създадат опасни атаки.

В началото на второто полувреме Хосеп Гуардиола реши да разнообрази нападението си и замени Серхио Агуеро с Фил Фодън.

Именно той изравни резултата в 51-ата минута. Фодън се ориентира най-добре в наказателното поле на домакините, получи топката, завъртя се и я прави в долния десен ъгъл на вратата на "чуковете".

Равенството оставя "Сити" на неблагоприятната 12-а позиция в класирането, а "Уест Хем" е 11-и.