"Сити" преодоля "Юнайтед" и докосва титлата

2:0 за "небесносините" в дербито на Манчестър

"Манчестър Сити" направи огромна крачка към втора поредна титла на Англия. "Небесносините" спечелиха с 2:0 отложеното дерби на Манчестър срещу градския си съперник "Юнайтед".

Така три кръга преди края на сезона във Висшата лига "гражданите" са на върха в класирането с 89 точки, което е с една повече от големия конкурент за титлата "Ливърпул".

Воденият от Пеп Гуардиола тим вкара и двете попадения през второто полувреме.

В 54-ата минута Бернардо Силва проби отдясно и стреля ниско до близката греда, а Де Хеа не се намеси добре и топката влезе във вратата му за 1:0. Последва греда на Агуеро, а интригата в мача бе убита в 66-ата, когато влезлият като резерва Лерой Сане стреля силно в близкия ъгъл на испанеца за 2:0.

"Червените дяволи" пропиляха отлична възможност да се изкачат на четвърто място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига.

Тимът на Оле Гунар Солскяер допусна трета поредна загуба във всички турнири и общо пета в последните шест мача.

"Юнайтед" не се възползва от загубата на "Арсенал" с 1:3 от "Уувърхемптън" и така битката за топ 4 ще продължи до края на сезона.