Ски назаем - тайната на Красимир Анев

Родният биалонист записа най-силното си класиране в Световната купа през този сезон

Красимир Анев е карал със ски назаем в масовия старт на 15 км в Руполдинг, в който завърши 12-и и записа най-доброто си класиране за сезона, стана ясно от публикация на биатлониста във Фейсбук. Самоковецът бе безгрешен и в четирите стрелби на огневия рубеж и завърши на 36.3 секунди след победителя Йоханес Тингес Бьо.

Оказа се, че 31-годишният самоковец е използвал ските на съотборника си в националния отбор Димитър Герджиков, който не участва в състезанието.

"Приятели на биатлона, искам да благодаря на Митко Герджиков за това, че ми предостави ските си за днешния масов старт! Също така и на целия екип, който влага цялата си енергия, за да можем да вървим напред!", написа Анев след вчерашния старт.

Не за първи път Анев се радва на добри резултати с чужди ски. Преди година, отново в Руполдинг, той използва резервния чифт ски на големия словенски биатлонист Яков Фак.