Скучни две нули между "Верея" и "Славия"

Старозагорци с втора точка в Първа лига

Отборите на "Верея" и "Славия" завършиха при резултат 0:0 в първия мач от 7-ия кръг на Първа лига. В срещата липсваха интересни моменти, като едва в нейния край старозагорци пропиляха две добри възможности за гол.

През първите 45 минути имаше само два точни удара - по един към всяка врата. Диара пробва рефлексите на Георги Петков, но опитният страж изби в корнер. Шоколаров пък уцели рамката на вратата на "Верея" от дистанция, но вратарят на домакините също се намеси решително.

В последните минути домакините пропиляха две отлични възможности. Първо Емин Ахмед излезе сам срещу Георги Петков, но опитният страж успя да отрази топката. След това Антон Огнянов не успя да намери очертанията на вратар с удар от бялата точка.

С това равенство "Славия" събра 9 точки и се намира на шестото място в класирането, докато "Верея" е с две точки на дъното на Първа лига.