Скучно равенство между "Ювентус" и "Барса" прати каталунците на 1/8-финал (ВИДЕО)

Липсваха интересни положения и пред двете врати

"Ювентус" и  "Барселона" направиха скучно 0:0 в мач от петия кръг на Шампионската лига. Този резултат устройва напълно каталунците, които си гарантираха място на осминафиналите на турнира. "Ювентус" пък ще трябва да се хвърли с всички сили в последния мач срещу "Олимпиакос".

Срещата в Торино не оправда очакванията за зрелище. Чистите положения липсваха и пред двете врати.

Във 2-ата минута домакините имаха възможност да открият резултата, но ударът на Хуан Куадрадо попадна право в ръцете на Тер Стеген. В 16-ата Андрес Иниеста стреля от воле след грешка на Куадрадо, но изстрелът на капитана на каталунците не намери очертанията на вратата на Буфон.

В 44-ата Пауло Дибала шутира от малък удар, но за жалост на феновете по трибуните на "Ювентус Стейдиъм" прекалено неточно.

В 64-ата минута влезлият като резерва Лионел Меси пробва да вкара от пряк свободен удар, но топката прелетя над вратата.

В добавеното време вратарят на "Барса" се намеси решително след опасен удар на Дибала и запази нулевото равенство.