"Юве" победи драматично "Интер" и продължава да мечтае за Шампионската лига

Ценен успех с 3:2

В истински голов трилър с пет попадения и два червени картона, "Ювентус" победи "Интер" с 3:2 в голямото дерби на италианския футбол. След този успех "бианконерите" продължават да мечтаят за класиране в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Голямата звезда на Старата госпожа Кристиано Роналдо откри резултата в 24-ата минута, а 11 по-късно Ромелу Лукаку изравни от дузпа. В добавеното време на първата част Хуан Куадрадо вкара второ попадение за "Ювентус".

В началото на второто полувреме Родриго Бентанкур бе изгонен. Впоследствие автогол на Джорджо Киелини в 88-ата минута изравни резултата. Секунди след това Хуан Куадрадо вкара от дузпа за крайното 3:2.

С тази победа "бианконерите" се изкачват до 4-о място в таблицата със 75 точки един кръг преди края, като имат две повече от "Наполи".