"Славия" и "Ботев" Враца не се победиха в зрелищен мач

"Белите" водеха с 2:0 след час игра, но изпуснаха трите точки

"Славия" и "Ботев" Враца направиха зрелищно 2:2 в първи мач от шестия кръг на родното футболно първенство, игран в "Овча купел".

Срещата започна с по-активни действия на гостите, пред които се откри голова възможност още в началните минути, Доминик Янков обаче не реализира. Малко по-късно главният съдия отхвърли претенциите на "белите" за дузпа, преди в 12' "Ботев" да удари греда след шут на Валери Домовчийски. Впоследствие "Славия" пое инициатива и поведе в 38' чрез Цветелин Чунчуков.

Тимът на Златомир Загорчич започна добре и второто полувреме, като в 59' Георги Йомов покачи на 2:0. Домакините обаче се отпуснаха и "Ботев" намали изоставането си само шест минути по-късно, когато се разписа Янков.

Близо четвърт час преди края северозападният тим изравни, след като точен бе влезлият като резерва Мирослав Будинов.

С равенството двата тима се изкачиха с по една позиция. Отборът на "Славия" вече е седми, а "Ботев" заема 11-ото място. В следващия кръг столичани гостуват на шампиона "Лудогорец", а врачани приемат "Етър".

Стартовите състави

"Славия": Г. Георгиев, Попадийн, Виячки, Гамаков, Велковски, Йомов, Дюлгеров, Узунов, Шоколаров, Г. Иванов, Чунчуков

"Ботев" Враца: Костов, Васев, Попов, Домовчийски, Керчев, Вълчев, Рибейро, Генов, Янков, Ил. Миланов, Златински