"Славия" излъга "Дунав", сложи край на негативната серия

Столичани спечелиха минимално последния двубой от 25-ия кръг на Първа лига

"Дунав" загуби c 0:1 от "Славия" на Градския стадион в Русе в отложен мач от 25-ия кръг на Първа лига. За "белите" това е първи успех в шампионата след шест мача без победа. Двубоят трябваше да се играе вчера, но теренът беше наводнен и срещата беше пренасрочена за днес.

Преди началото на мача рождениците Божидар Васев и Георги Петков, които в днешния ден навършват съответно 25 и 42 години, получиха букети.

Срещата започна оспорвано. Първото по-опасно положение за домакините дойде в петата минута - Виктор Сандес отправи силен удар към вратата на "Славия", но топката премина над напречната греда. В 16-ата минута гостите също създадоха опасно положение. Иван Минчев отправи удар, но топката премина покрай вратата на домакините. Дванайсет минути по-късно - в 28-ата минута, "Славия" поведе в резултата. Голът бе дело на Иван Минчев от пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме "Дунав" тръгна в атака, но липсваха чисти положения. В същото време гостите се отбраняваха и пазеха резултата.

В 72-ата минута Васил Шопов засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но Георги Петков улови. Три минути по-късно "Дунав" бе близо до гола. След голямо разбъркване пред вратата на "Славия" Петков спаси шута на Димитър Георгиев.

В продължението Луис Силва направи невероятен пропуск, след като от няколко метра не уцели с глава празната врата на "Славия".

Състави

"Дунав": Мартин Луков, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Олексей Ларин, Христо Попадийн (59-Юлиан Ненов), Красимир Станоев (76-Луис Силва), Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Бранимир Костадинов, Димитър Георгиев, Виктор Сандес (59-Диян Димов)

"Славия": Георги Петков, Александър Александров, Владислав Узунов, Галин Иванов, Емил Мартинов, Ивайло Димитров (88-Момчил Цветанов), Иван Минчев (73-Славчо Шоколаров), Костадин Велков, Милчо Ангелов (80-Цветелин Чунчуков), Стефан Велков, Янис Карабельов