"Славия" не изпита затруднения срещу "Черно море"

Футболистите на Златомир Загорчич спечелиха с 2:0 на "Васил Левски".

"Славия" спечели с 2:0 домакинството си на "Черно море" в първия мач от междинния 18-ти кръг на Първа лига. "Белите" стигнаха до успеха с по един гол в двете полувремена. Първо в добавеното време на първата част Иван Минчев вкара впечатляващ гол, а Галин Иванов оформи крайния резултат в 83-ата минута.

Така футболистите на Златомир Загорчич запазват осмата си позиция в първенството с 23 точки, а "моряците" са седми с една точка повече.

Първото по-чисто голово положение дойде в 30-ата минута, когато Абуд Омар проби отляво и прати топката в наказателното поле, но след разбъркване защитник на гостите изчисти топката.

В 45-ата минута Иван Минчев вкара страхотен гол с левия крак за 1:0 и в изблик на радост се "гмурна" в снега покрай терена.

"Черно море" можеше да изравни в 54-ата минута, но мощният шут на Атанас Зехиров бе отразен от младия страж на "Славия" Стергиакис. Така се стигна до 83-ата минута, в която "Славия" реши двубоя след гол на Галин Иванов.