"Славия" победи "Монтана" и вече диша по-спокойно

"Белите" спечелиха домакинството си с 2:0

"Славия" победи с 2:0 като домакин "Монтана" в мач от 18-я кръг на Първа лига. Точни за успеха на "белите" бяха бившите футболисти на "Левски" - Николай Димитров и Валери Домовчийски.

По този начин "Славия" се изкачи до 10-ото място в първенство с актив от 20 точки, а гостите от "Монтана" остават на дъното на таблицата с 8.

Срещата започна с превъзходство за домакините. Във втората минута Абуд Омар беше оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава мина над вратата.

Само две минути след това "белите" вече водеха в резултата след красиво попадение на Николай Димитров-Хичо.

В десетата минута капитанът на тима от "Овча купел" Георги Петков беше заменен принудително от младия Антонис Стергиакис след неприятен сблъсък с играча на гостите Петър Атанасов.

Три минути след почивката Иван Минчев изведе Валери Домовчийски сам срещу Христо Иванов и бившият национал не сгреши - 2:0.

В 81-ата минута защитникът на столичани Абуд извърши ненужно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена.