"Славия" победи резервите на "Лудогорец", отива на бараж за Европа

"Белите" нанесоха първо поражение на шампиона през сезона

"Славия" победи с 3:1 "Лудогорец" като домакин в среща от последния кръг на Първа лига и си осигури участие в баража за място в Лига Европа. За шампионите, които бяха заложили на предимно резервен състав, поражението е първо през настоящата кампания.

"Белите" завършват на трето място в крайното класиране и благодарение на грешната стъпка, която направи "Левски". В друг мач тази вечер "сините" отстъпиха с 1:2 на "Локо" Пловдив. Така "Лудогорец" е на върха с актив от 72 точки, следван от ЦСКА с 59, "Славия" е трети с 55 точки, а "Левски" четвърти с 53. Шестицата допълват носителят на Купата на България "Локомотив" Пловдив също с 53 точки и "Берое" с 49.

В баража за Лига Европа "Славия" излиза срещу "Ботев" Пловдив. Двубоят е следващата неделя (19 юли).

Тази вечер на стадиона в кв. "Овча купел" "Славия" доминираше и още в 8' Ренан трябваше да избива удар на Радослав Кирилов. Само 4 минути по-късно "белите" откриха резултата с попадение на подписалия наскоро с "Манчестър Сити" Филип Кръстев. След около половин час игра "Славия" вече водеше с 2:0, като автор на гола стана защитникът Христо Попадийн.

Осем минути по-късно "Лудогорец" остана с човек по-малко след меле, при което Сисиньо удари Венцислав Бенгюзов и получи директен червен картон.

В 45' "Славия" се възползва от численото си предимство и покачи на 3:0 чрез Радослав Кирилов.

Втората част бе далеч по-скучна. "Славия" намали темпото, а "Лудогорец" върна едно попадение в 74', когато точен бе Дан Битон.

Съставите

"Славия": 32. Стергиакис, 4. Патев, 23. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 73. Бенгюзов, 10. Карабельов, 20. Филип Кръстев, 71. Стоев, 11. Кирилов, 7. Калоян Кръстев

"Лудогорец": 33. Ренан, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 21. Григоре, 20. Юсеин, 25. Баджи, 8. Битон, 88. Вандерсон, 7. Бакалов, 10. Швиерчок