"Славия" разгроми "Локо" Горна Оряховица в битка за оцеляване в Първа лига

Столичани с комфортна преднина преди реванша на 22 май

"Славия" направи важна крачка към измъкване от последните две места в Първа лига, след като спечели гостуването на "Локомотив" Горна Оряховица с 3:0. Ивайло Димитров вкара два гола за гостите, а Сердер Сердеров добави един.

Така срещата-реванш на 22 май се очертава доста спокойна за столичани, които вероятно ще срещнат "Нефтохимик" за разпределение на местата 11-12. Все пак загубилият от тази среща ще играе бараж за мястото си в елита, но срещу 3-ия от Втора лига.

Срещата беше и дебют на новия треньор на "Славия" Златомир Загорчич.

Гостите от "Славия" стигнаха до първото попадение в мача след по-активната си игра. Ивайло Димитров се разписа с глава, след като Иван Минчев проби през защитата и центрира около точката за дузпа. Там Димитров, останал сам, с отсечен удар прати топката във вратата на домакините.

Гостите бяха близо до втори гол чрез Ивайло Димитров в 49-ата минута, но Мартин Кавдански изчисти топката от голлинията. В 55-ата минута Владислав Узунов изстреля истинска бомба, но вратарят на "Славия" Георги Петков спаси първото истинско голово положение за локомотивци.

В 58-ата минута гостите стигна до втори гол, дело на руснака Сердер Сердеров. "Белите" направиха контраатака, като Димитров овладя топката пред наказателното поле, след което пордължи на Божидар Васев. Топката попадна в Сердеров, който стреля незабавно. Ударът му по земя, отсечен и рязък, изненада Банков и той не успя да спре топката по пътя към мрежата.

Четири минути след този гол във вратата на Банков падна и трети. Младокът Петко Христов даде пас от дълбочина зад гърба на отбраната на "Локомотив", Ивайло Димитров изскочи сам срещу вратаря и мушна топката за трети път във вратата.

В 90-ата минута Мартин Кавдански можеше да върне поне един гол в полза на домакините, но вратарят Петков внимаваше и улови.