"Славия" вкара два на "Септември" в нервен мач

Новакът в елита остана с 10 човека заради спорна дузпа

Напрегнат мач с множество пропуски предложиха на стотината зрители на националния стадион "Васил Левски" тимовете на "Славия" и "Септември". "Белите" все пак се поздравиха с трите точки, след като успяха да пратят топката във вратата на Валентин Галев в началото на срещата и през второто полувреме от спорна дузпа.

Резултатът откри Ивайло Димитров в 11-ата минута. Той получи пас от Абуд Омар, а след това с прецизен шут с левия крак направи резултата на таблото 1:0.

Минути след това капитанът на "Славия" Георги Петков получи разтежение и под рамката на вратата застана Марио Кирев.

Иван Мирчев и Георги Йомов имаха възможност да удвоят аванса на "белите" до края на първото полувреме, но стреляха неточно.

"Славия" продължи да атакува и през второто полувреме. В 62-ата минута голмайсторът Димитров беше спънат от Александър Бранеков на границата на наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Защитникът на "Септември" получи втори жълт картон и напусна терена. Заради бурно оспорване на решението, скамейката на новака в Първа професионална лига принудително напусна и треньора Димитър Васев.

4 минути преди края младежкият национал Калоян Кръстев пропусна добра възможност да направи резултата класически.

Победата беше първа за "Славия" в новата кампания. "Септември" пък продължава да има само точка след 3 изиграни мача.