"Славия" загуби в Албания и приключи с евротурнирите

"Белите" отстъпиха с 1:2 на "Кукеси" в първия предварителен кръг на Лига Европа

Отборът на "Славия" отпадна в първия предварителен кръг на Лига Европа след поражение с 1:2 като гост на албанския "Кукеси". Головете за съперника отбелязаха Патрик Фрайдей и Годберг Купър, а за "белите" се разписа Калоян Кръстев.

Българският тим завърши първата част без точен удар и само отличните изяви на вратаря Антонис Стергиакис запазиха нулевото равенство. "Кукеси" все пак поведе в 56', когато Фрайдей реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Петър Патев срещу влезлия като резерва Албин Гаши.

"Славия" се бори и Калоян Кръстев изравни в 81', когато засече с глава центриране на Патев. Радостта в "бяло" обаче не продължи дълго и само 4 минути след попадението резервата Годберг Купър вкара победното попадение за албанците с атрактивно изпълнение между Андреа Христов и Милен Гамаков.

Така най-старият столичен клуб приключва своето евроучастие още в първия предварителен кръг на турнира за втори път в последните си три опита.

Съставите

"Кукеси": 12. Джика, 24. Маликий, 5. Хорич, 4. Обанор, 29. Муста, 7. Гавазай, 23. Мусоли, 17. Телуши, 8. Лимай, 10. Рока, 45. Фрайдей

"Славия": 32. Антонис Стергиакис, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков, 55. Андреа Христов, 4. Петър Патев, 71. Емил Стоев, 20. Филип Кръстев, 77. Георги Вълчев (72' 73. Венцислав Бенгюзов), 10. Янис Карабельов, 7. Калоян Кръстев, 8. Димитър Рангелов (61' 14. Ивайло Димитров)