Славия загуби в Полша и е аут от Лига Европа

"Белите" допуснаха три безответни гола в реванша

Кадър след края на първия двубой в София

Славия загуби с 0-3 гостуването си на Заглембе Любин в реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Головете в двубоя отбелязаха Гултан през първото полувреме и Петях и Пападопулос през втората част.

Вековният софийски клуб, със старши треньор Александър Тарханов, постигна победа с 1-0 в София в първия мач срещу Заглембе при завръщането си в европейските клубни турнири, но успехът се оказа недостатъчен.

Заглембе ще има за съперник във втория предварителен кръг сръбския Партизан, където играят двама българи - Валери Божинов и Иван Бандаловски.

Съставите на на Славия и Заглембе:

Славия:
Кирев, Пашов, Омар Абуд, Велков, Сергеев, Мартинов, Карабельов, Васев, Сердеров, Балджийски, Ивайло Димитров.

Заглембе Любин:
 Мартин Полачек, Джордже Котра, Любомир Гулдан, Мачей Дабровски, Александър Тодоровски, Ярослав Кубицки, Лукаш Пятек, Ян Влашко, Аркадиуш Вожняк, Кржиштоф Пятек, Лукаш Яношка