"Славия" започна сезона с късен обрат, завърнал се от Италия е големият герой

"Белите" победиха "Витоша" с 3:2

Калоян Кръстев се разписа в самия край с глава, с което донесе пълен обрат в резултата и победа на "Славия" с 3:2 срещу "Витоша" Бистрица в мач от първия кръг на родния футболен шампионат. "Белите" изравняваха на два пъти в резултата, а завърналият се от Италия Кръстев вкара победния гол в 88'.

"Витоша" поведе в 11' с гол на Георги Амзин, който стреля извън наказателното поле и топката влетя в десния ъгъл на пазената от Антониос Стергиакис врата. Само две минути по-късно обаче Дарко Тасевски пусна извеждащ пас към Янис Карабельов, който завърши атаката с удар ниско в близкия ъгъл на Кристиян Кацарев и "Славия" изравни за 1:1.

"Белите" пропуснаха чисто положение чрез Радослав Кирилов още в атаката си след гола, а гостите поведоха отново в 23' - Мартин Станкев центрира към Емил Гъргоров и той се разписа със силен шут от около седем метра.

Равенството се задържа до края на полувремето, а "Славия" изравни след точно час игра. Това се случи след груба грешка на вратаря Кацарев, който не успя да улови висока топка в наказателното си поле, а вместо това я свали на пътя на Тасевски. Македонският халф протегна крак и я вкара в мрежата на гостите за 2:2, записвайки гол и асистенция в мача.

"Витоша" удари греда 15 минути преди края след силен шут на Теофилос Курупис, а Карабельов пропусна за "Славия" малко по-късно. "Белите" все пак стигнаха до победен гол в 88', когато Милен Гамаков центрира за Кръстев отляво и той стреля с глава в далечния ъгъл за крайното 3:2.

С тази победа "Славия" се изравни на върха в класирането с "Берое" и "Лудогорец".

Съставите

"Славия": 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 15. Виячки, 38. Гамаков, 19. Велковски, 5. Дюлгеров, 14. Тасевски, 10. Карабельов, 35. Йомов, 23. Узунов, 11. Кирилов

"Витоша": 33. Кацарев, 4. Узунов, 5. Бонев, 6. Гьонов, 10. Амзин, 14. Садула, 18. Курупис, 24. Купенов, 23. Гъргоров, 80. Котев, 88. Станкев