След 15 месеца Григор отново е на финал (ВИДЕО)

Григор Димитров спечели два мача за броени часове

След 15 месеца Григор Димитров отново е на финал на турнир от ATP. Той най-накрая доигра и спечели мача срещу Александър Долгополов, а след това се наложи и над опитния Жил Мюлер на полуфиналите.

Григор беше загубил предишните си два мача срещу Мюлер, но днес не остави никакви съмнения в превъзходството си над световния №38.

Мачът започна с пробив в полза на Григор още в първия гейм, а впоследствие българина приключи първата част след само 37 минути игра за 6-2.

Снимка: EPA

Във втората част след равностойна игра се стигна до тайбрек, където за пореден път от началото на годината Григор Димитров показа здрави нерви и стигна до победата.

С успеха Григор си осигури 150 точки за световната ранглиста и $37,900 от наградния фонд, както и първи финал от този в Стокхолм през есента на 2014 г.

Съперник на българина на финала ще бъде Виктор Троицки, отстранил в другия полуфинал Теймураз Габашвили.

Двамата се срещнаха преди брони дни в Бризбейн, където Григор Димитров спечели трудно с 2-1 сета.