След Базел, Лудогорец победи и Черно море

"Зелените" продължават преследването на лидера в първенството ЦСКА

Лудогорец спечели с 2:0 домакинския си мач с Черно море (Варна) от 13-тия кръг на "А Група". Това е трета поредна победа за "зелените" във всички турнири, след успехите над Базел и Хасково през изминалата седмица. Шампионите надиграха съперника си от Варна за едва втори път в последните шест мача между двата тима.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев направи шест промени в титулярния състав, в сравнение с този срещу Базел, и даде почивка на героят Минев, Терзиев, Дяков, М. Александров, Марселиньо и Безяк.

Головете за Лудогорец бяха отбелязани през второто полувреме. В 52-ата минута точен бе бразилецът Вандерсон, а в 75-ата Мисиджан осигури победата с второ попадение.

"Зелените" се изкачиха до втора позиция в класирането с 25 точки, запазвайки разликата с лидера ЦСКА от 7 точки. Трето място заема Литекс с 22. Следват Берое, Ботев (Пловдив) и Левски с по 21. В зоната на изпадащите са Марек и Хасково.