След драма Григор Димитров продължава в Австралия

Григор отстрани Багдатис в 5 сета, чака го Мъри

EPA

Много по-трудно от очакваното Григор Димитров отстрани от Australian Open Маркос Багдатис и вече е на осминафинал. Българският тенисист стигна до успеха с 3-2 сета: 4-6, 6-3, 3-6, 6-3 и 6-3.

Григор записа пети пореден успех над родения в Кипър Багдатис. На осминафинал първата ни ракета ще срещне Анди Мъри, който победи Жоао Соуза със 6:1, 6:1, 7:5.

В първия сет срещата беше равностойна до 4-4 гейма, след което Багдатис направи пробив, а впоследствие спечели своето подаване.

Григор Димитров реагира веднага след негативното си начало и поведе с 5-2 във втория сет. Багдатис поиска медицински таймаут заради болки в лявото бедро, след което Григор стигна до успех с 6-3.

В третата част играта отново беше равностойна до 3-3 гейма, след което Багдатис наложи своя стил на игра и спечели с 6-3.

В четвъртия сет при 2-3 гейма Багдатис направи две поредни двойни грешки и даде шанс на Григор за пробив, който той не пропусна. Впоследствие Григор изпусна 3 сетпойнта в подаването на Багдатис, но на свой сервис не сгреши и изравни резултата 2-2 сета.

Така се стигна до решителната пета част. Кипърецът имаше впечатляваща статистика в петсетовите двубои в Мелбърн - 8 победи и само 1 загуба. На практика обаче, финалистът от 2006 година нямаше повече сили и Григор Димитров изглеждаше видимо по-свеж и след 3 часа и 32 минути изтощителна битка в жегата в Мелбърн достигна до осминафиналите.