След драма и спорни моменти: Без победител в мърсисайдското дерби

"Евертън" - "Ливърпул" 2:2

"Евертън" и "Ливърпул" завършиха наравно 2:2 в мърсисайдското дерби от петия кръг на английската Висша лига. Двубоят предложи много драма, но основна роля за това изигра системата за видеоповторения, която за пореден път предизвика спорове.

На "Гудисън Парк" "Ливърпул" поведе още в в 3', когато Садио Мане отбеляза най-ранното попадение в историята на дербито, разписвайки се след асистенция на Андрю Робъртсън.

Минути по-късно Върджил ван Дайк бе повален в наказателното поле от вратаря Джордан Пикфорд, чието грубо влизане обаче не му донесе червен картон и съответно дузпа за шампионите, тъй като намесата на VAR доведе до отсъждането на засада. Междувременно Ван Дайк напусна терена със съмнения за тежка контузия.

Тимът на Юрген Клоп получи нов удар в 19', когато Майкъл Кийн се възползва от грешка на вратаря Адриан и изравни - 1:1.

През втората част "карамелите" създадоха добри положения. Калвърт-Люин и Ричарлисон ги пропиляха, преди в 72' Мохамед Салах отново да изведе "Ливърпул" напред.

"Евертън" отговори в 81', когато Калвърт-Люин направи резултата 2:2 със седмия си гол от началото на кампанията.

В края домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Ричарлисон. Драмата беше пълна в добавеното време. Капитанът на "Ливърпул" Джордан Хендерсън се разписа, но попадението бе отменено заради засада на Садио Мане. Решението отново дойде след видеопреглед.

Така "Ливърпул" удължи серията си без поражение от "Евертън" на 23 мача. Мърсисайдци обаче остават зад градския съперник в класирането. "Сините" временно водят с актив от 13 точки, "червените" са с 3 по-малко.