След луд мач с 5 гола: "Арда" удържа победата срещу "Ботев" Враца

Гостите играха 65 минути с човек по-малко

Истински футболен екшън си спретнаха "Арда" и "Ботев" Враца в Кърджали. Двата тима се изправиха един срещу друг в 18-ия кръг на Първа лига, а домакините постигнаха победа с 3:2.

В 35-ата минута "Ботев" остана с човек по-малко, след като Аласан Н'Диайе получи втори жълт картон.

Иначе "Арда" поведе в резултата още в 4-ата минута. Автор на попадението стана Жуниньо. Н'Диайе направи груба грешка в средата на терена, остави противника да вземе топката и да излезе очи в очи с вратаря. Жуниньо не сбърка.

В 29-ата минута домакините вече водеха с 2:0. След нова грешка на Н'Диайе топката във вратата прати Пламен Крумов.

При такъв резултат завърши първото полувреме, а през втората част паднаха още 3 гола. Първо гостите се радваха, след като Даниел Генов преодоля вратаря Иван Караджов.

"Ботев" стигна и до равенство 2:2. Голмайстор този път беше Чавдар Ивайлов в 82-ата минута.

Трите точки за "Арда" донесе Спас Делев в атрактивно изпълнение 5 минути преди края на редовното време.

С победата "Арда" се изкачи на трето място в класирането на Първа лига с 35 точки - с една повече от "Локомотив" Пловдив, който играе с "Лудогорец". "Ботев" Враца остава с 15 пункта на 11-та позиция.