След Лудогорец, Реал (Мадрид) громи на "Сантяго Бернабеу"

"Белите" надиграха Атлетик (Билбао) с 5:0

Реал (Мадрид) постигна четвърта поредна победа в испанската примера дивисион. В мач от седмия кръг "лос меренгес" надиграха убедително Атлетик (Билбао) с 5:0 като домакин. Така кралският клуб увеличи головата си сметка  в последните четири шампионатни двубоя на фантастичните 20 попадения.

Хеттрик за успеха на "Бернабеу" отбеляза Кристиано Роналдо. Той бе точен във 2-ата, 55-ата и 88-ата минута. За носителя на златната топка това е 22-ри хеттрик в Ла Лига, с който се изравни с легендата на Реал, Алфредо Ди Стефано и Телмо Зара (Атлетик Билбао).

Капитанът на "белите" Икер Касия пък записа мач номер 484 в Примера, изкачвайки се до осмата позиция във вечната класация.

Останалите два гола за Реал вкара Карим Бензема, който донесе победата и при гостуването на Лудогорец през седмицата.

Реал се изкачи до четвърто място в класирането с 15 точки. Големият съперник Барселона е лидер с 19, следван от Валенсия със 17 и Севия с 16.