Следваща спирка - Русия! Австралия се класира за мондиала

Тимът спечели предпоследната квота след 3:1 над Хондурас в Сидни

Австралия спечели предпоследната квота за световното първенство по футбол в Русия догодина. Тимът победи с 3:1 Хондурас в среща-реванш от баражите между конференциите. Първият мач завърши 0:0 и успехът в Сидни, постигнат пред 77 060 зрители, класира "сокъруус" на шампионата на планетата.

Първото полувреме завърши точно като предходните две в Хондурас, но през втората част паднаха четири гола. Хенри Фигероа даде аванс на австралийците с автогол в 54-та минута, а Миле Йединак вкара две попадения от дузпи в 72-та и 85-та минута. Почетния гол в полза на Хондурас падна в четвъртата минута на добавеното време чрез Елис.

В ранните часове в четвъртък ще бъде определен и последният участник на световното първенство, като в битка за квотата се изправят Перу и Нова Зеландия. Първият мач завърши наравно 0:0.