"Сливнишки герой" тресна "Левски" в дебюта на Делио Роси

"Сините" загубиха с 1:3 в контролна среща на "Герена"

"Левски" загуби с 1:3 от третодивизионния "Сливнишки герой" в контрола на стадион "Георги Аспарухов", която бе неофициален дебют за новия треньор на "сините" Делио Роси.

Двубоят се изигра в три части от по 30 минути, вместо стандартните две полувремена от по 45, като Роси изпробва 3 различни състава във всяка от частите.

Бившият играч на "Манчестър Юнайтед" Габриел Обертан даде аванс на "Левски" с първия си гол за клуба в 13-ата минута, преодолявайки с едно докосване двама защитници на гостите.

Изненадващо обаче в началото на втората третина "Сливнишки герой" изравни чрез Красимир Георгиев, който преодоля Александър Любенов.

Малко по-късно Йордан Попов реализира втори гол за гостите със силен удар от далечна дистанция, а в 66-ата минута Цветомир Вачев оформи крайното 3:1 в полза на аматьорския тим от Сливница.

В игра за "Левски" се появи и дошлият на проби бразилец Жеан Патрик.