Словения детронира Русия и продължава да мечтае (ГАЛЕРИЯ)

На полуфиналите домакините се изправят срещу световния шампион Полша

Волейболистите на Словения поднесоха една от най-големите изненади на европейското първенство. В зала "Дворана Център Стожице" в Любляна, домакините детронираха настоящия шампион Русия с 3:1 гейма (25:23, 25:22, 21:25, 25:21) в мач от четвъртфиналите.

На полуфиналите играчите на Алберто Джулиани, които в предния си мач елиминираха България, ще се изправят срещу световния шампион Полша.

Снимка: cev.eu

Подкрепяни бурно от своите фенове, словенците изиграха перфектен мач, като направиха почти два пъти по-малко двойни грешки от "Сборная" - 20 срещу 38.

Домакините попадат във финалната четворка за втори път след 2015 г., когато стигнаха до финал, но го загубиха от Франция.

Най-резултатен за Словения бе капитанът Тине Урнаут с 13 точки (1 ас), по 12 точки добавиха Митя Гаспарини (5 аса) и Клемен Чебул.

За водения от Туомас Самелвуо отбор на Русия, Виктор Полетаев бе над всички с 20 точки (2 аса, 2 блокади), а 19 реализира Егор Клюка (4 аса).

В другите два четвъртфинала тази вечер Сърбия се изправя срещу Украйна, а Франция играе с Италия.