Цветан Соколов и "Лубе" ще се борят за титлата в Италия (ВИДЕО)

Отборът на българина отново на финал

"Лубе Чивитанова" е първият финалист в италианското волейболно първенство. Отборът на българския национал Цветан Соколов победи с 3:0 гейма (25:21, 25:19, 31:29) "Тренто" в четвъртия мач от полуфиналния плейоф за титлата на Апенините и с общ резултат 3:1 успеха се класира за решителните битки.

Съперникът на "Лубе Чивитанова" ще бъде победителят в серията между "Модена" и "Перуджа". Двата тима пратиха серията в пети мач, който ще бъде тази неделя (28 април) и ще се излъчва пряко по RING.

Българският диагонал отново игра много силно и се отчете с 16 точки, от които 3 аса. Толкова добави и Османи Хуанторена, а Йоанди Леал приключи с 14 точки.

За отбора на "Тренто" Лука Ветори завърши с 13 точки.

Първият мач от финалния плейоф ще се играе на 1 май (сряда) и ще бъде излъчен на живо по RING.