"Спартак" Москва се срина до последната позиция, Попето влезе като резерва

Руският тим загуби от "Рапид" Виена с 1:2 в Лига Европа

Ивелин Попов влезе като резерва, а неговият "Спартак" Москва отстъпи с 1:2 на "Рапид" Виена в първи мач от петия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

На "Откритие Арена" резултатa откриха домакините в 20-ата минута. Лоренцо Малгарехо намери непокрития Зе Луиш, който с третия си гол за сезона в турнира даде аванс за московчани.

В 52-ата домакините имаха възможност да удвоят своето предимство, но топката беше изчистена от голлинията.

"Рапид" стигна до равенството десет минути преди края след гол с глава на Мерт Мюлдюр.

Наставникът на "Спартак" Олег Кононов реагира мигновено и пусна в игра Ивелин Попов, но гостите успяха да вземат успеха с гол в добавеното време на Филип Шовесбергер.

Така "Спартак" Москва заема последното място в седма група с актив от 5 точки, където лидер вече е "Рапид" Виена със 7. Втори е "Виляреал" с 6, а трети "Рейнджърс" с 5. По-късно днес "Рейнджърс" посреща "Виляреал".