Спорна дузпа донесе успеха на "Берое" над "Етър"

2:1 за "заралии" във Велико Търново

"Берое" победи "Етър" Велико Търново с 2:1 като гост в първа среща от деветия кръг Първа професионална лига.

Домакините започнаха много силно срещата, но вратарят на старозагорци Душан Перниш показа сигурна игра. В 19-ата минута Самб Бадара даде аванс на "болярите", след като засече с глава центриране на Иван Вълчанов.

"Берое" реагира веднага и в 27-ата минута хубав удар на Мартин Райнов срещна дясната греда на Христо Иванов. В 38-ата минута все пак гостите стигнаха до изравнителен гол. Антон Карачанаков се възползва от лошо изчистена топка на Александър Александров и с техничен удар прати топката в мрежата на Иванов.

Осем минути след подновяването на играта "Берое" получи отлична възможност да поведе в резултата. Мартин Райнов изведе Павел Виданов сам срещу вратаря. Защитникът стреля право в Христо Иванов, а при добавката Леони също пропусна.

Секунди по-късно Охене изведе Карачанаков в наказателното поле, но крилото стреля над напречната греда.

"Етър" получи своя момент в 70-ата минута, когато Румен Руменов изведе Иван Стоянов сам срещу Перниш, но вратарят спаси.

Развръзката в мача дойде 5 минути преди края на редовното време. Педро Еуженио отне топката в центъра на терена проби по лявото крило, а преследващият го Чавдар Ивайло извърши нарушение в наказателното поле. Съдията Ангел Баялцалиев отсъди дузпа, която бе реализирана от Мартин Камбуров.

Домакините опитаха последен натиск в допълнителните пет минути на мача, но не стигнаха до чисто голово положение.

Състави

"Етър": Христо Иванов - Александър Александров, Яни Пехливанов, Иван Скерлев - Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Иван Вълчанов (46-Румен Руменов), Веселин Минев (89-Йордан Петков), Иван Стоянов, Самб Бадара, Георги Сърмов (71-Чавдар Ивайлов)

"Берое": Душан Перниш - Георги Динков, Милен Желев, Павел Виданов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Матеус Леоне (92-Веселин Пенев), Кохей Като (89-Камен Хаджиев), Антон Карачанаков (73-Драгош Фирцулеску), Педро Еуженио, Мартин Камбуров