"Спортинг" Лисабон удари "Бешикташ" в Истанбул (ВИДЕО)

Турският гранд удължи серията си без успех срещу португалци

"Спортинг" Лисабон спечели с 4:1 срещу "Бешикташ" като гост в мач от група 3 на Шампионската лига. С поражението тази вечер турският гранд удължи серията си без победа срещу португалски отбори на 9 двубоя.

На ст. "Водафон Парк" гостите откриха резултата след четвърт час игра с попадение на капитана Себастиан Коатес. В ответната атака уругвайският централен защитник покачи на 2:0.

Впоследствие Коатес беше близо до шокиращ хеттрик, а за "Бешикташ" пропуск направи Миши Батшуай.

Малко преди почивката реферът Славко Винчич (Словения) първоначално подмина игра с ръка на Домагой Вида от "Бешикташ" в наказателното поле, но после се консултира със системата за видеоповторения (VAR) и посочи бялата точка. Пабло Сарабия превърна дузпата в гол с лекота.

Две минути по-късно крилото на домакините Алекс Тейшейра отбеляза красиво попадение, което обаче не бе признато заради засада на бразилеца.

"Бешикташ" тръгна масирано в атака през втората част. "Спортинг" се възползва и оформи разгрома със страхотно изпълнение на Паулиньо в 89'.

С успеха, първи за лисабонските "лъвове" в групите, португалците са трети във временното класиране, а "Бешикташ" - на дъното без точка след три кръга.