Страхотен Марек загуби от поляци в Шампионска лига

Дупничани спечелиха трета точка в турнира

Волейболният шампион на България Марек (Дупница) изигра пореден силен мач във втора група на Шампионска лига. Тимът на треньора Найден Найденов се представи отлично при домакинството си на силния полски отбор на Ястжембски Венгел, но загуби с 2:3 гейма. Двете спечелени части обаче носят точка на Марек, която е трета за родния тим от началото на турнира.

Пред 500 зрители в "Арена Самоков" отборът от Дупница загуби първия гейм с 18:25 точки, но със страхотна игра спечели следващите два с 25:18 и 25:22. Последва нов спад в представянето на Марек и поляците изравниха след 18:25 в четвъртата част. В решителната пета Ястжембски показа класа и си осигури победата след 7:15.

Най-добър в състава на домакините бе Станислав Величков, който отбеляза 20 точки и завърши мача с 44% успеваемост при своите атаки. Михаел Манджуков добави 13 точки, а павел Душков се отличи с 12.

В другия мач от петия кръг във втора група испанският КАИ (Теруел) изненадващо надигра Локомотив (Новосибирск) с 3:0 гейма. Руснаците остават лидери в класирането с 12 точки, следвани от Ястжембски с 9 и КАИ с 8. Марек заема последната позиция със своите 3 точки.

В последния кръг дупничани гостуват на Локомотив.