Тасева и Калейн далече от медалите в многобоя на Световната купа в Баку

Катрин ще играе на финала на обръч

Катрин Тасева и Боряна Калейн останаха извън челната тройка във временното класиране на многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан. Двете са съответно 7-ма и 19-та след изиграването на съчетанията с обръч и топка.

Тасева се представи най-добре с обръч, като се класира трета. Оценката от 20,150 ѝ гарантира място във финала на този уред в неделя (28 април). За съчетанието си с топка тя получи 18,700 и е 11-та.

Калейн, която в последния момент замени Невяна Владинова и пътува за Баку, стана 14-та с обръч (19,150) и 28-ма с топка, след като завърши без уред (17,200). Тя няма да участва във финалите на двата уреда.

Първа във временното класиране е рускинята Дина Аверина. Втора е Линой Ашрам от Израел, а трета - Арина Аверина.

Утре (27 април) предстои гимнастичките да изиграят съчетанията си с лента и бухалки и да бъдат определени шампионките в многобоя.

По-късно днес на килима в Баку ще излезе и българският ансамбъл, за да представи първото си съчетание в многобоя. Възпитаничките на Весела Димитрова ще играят с 5 топки.