"Торонто" грабна титлата в "Мейджър Сокър Лийг"

Канадците победиха "Сиатъл Саундърс" с 2:0

"Торонто" спечели историческа шампионска титла в "Мейджър Сокър Лийг" - футболното първенство на САЩ и Канада, след успех във финала над "Сиатъл Саундърс" с 2:0. Едва за трети път финал на плейофите в първенството се провежда втора поредна година между еднакви отбора.

Миналата година двата отбора не си отбелязаха гол и "Сиатъл" вдигна купата след дузпи, но сега "Торонто" ликува още в редовното време. Благодарение на своя лидер Себастиан Джовинко канадците станаха шампиони и в редовния сезон с рекордните 69 точки.

Именно италианецът в 67-ата минута изведе Алтидор в добра позиция и той откри резултата. В четвъртата минута на добавеното време Васкес вкара втори гол за Торонто. Сиатъл можеше да изравни в края на мача, но усилията на Клинт Демпси не бяха достатъчни.