"Тотнъм" победи "Манчестър Юнайтед" на прощаване с "Уайт Харт Лейн"

"Шпорите" отказаха тима на Жозе Моуриньо от топ 4

След 117 години "Тотнъм" напуска "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" се сбогуваха с дома си по най-добрия начин - победиха с 2:1 "Манчестър Юнайтед" в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят бе наблюдаван на живо от куп легенди на лондонския тим, сред които беше и Димитър Бербатов.

По този начин футболистите на Маурисио Почетино си гарантираха второто място в крайното класиране с актив от 80 точки, докато "червените" дяволи остават на шеста позиция - на седем точки от четвъртото място.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 6-ата минута. Точен за 1:0 бе Виктор Уаняма, който засече с глава центриране на Дейвис.

Малко след почивката Хари Кейн удвои, след като засече на близката греда центриране от фаул на Ериксен.

В 71-ата минута Уейн Рууни намали за крайното 2:1 след центриране на Антони Марсиал.