Тренто отново на финал в Шампионска лига след победа над Лубе (ВИДЕО)

Радостин Стойчев и Георги Братоев ще спорят за трофея със Зенит (Казан)

CEV

Волейболният отбор на Тренто, воден от Радостин Стойчев и с Георги Братоев в състава, се класира за финала на най-силния европейски клубен турнир Шампионска лига. В полуфиналната среща, играна в полския град Краков, трентинци победиха друг италиански тим - Лубе Банка (Чивитанова) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:18).

Отборът на бившия национален селекционер нямаше проблеми на игрището и се наложи категорично и в трите гейма, с което си осигури среща с миналогодишния шампион Зенит (Казан), който по-рано днес победи Асеко Ресовия (Жешув).

Най-резултатен за Тренто бе Митар Джурич с 15 точки (1 блок, 57% в атака). Българският разпределител Георги Братоев се появи в игра през третата част за изпълнение на сервис и не откри точковата си сметка.

Снимка: CEV

За Лубе Банка Османи Хуанторена записа 10 точки (1 ас, 53% в атака, 56% позитивно и 44% перфектно посрещане).

Утре Тренто и Зенит ще спорят за титлата в Шампионска лига от 19:00 ч., а мачът за третото място между Ресовия и Лубе е в 15:45 ч.